Warto dbać o stopy nie tylko latem... cd.

5. Obcinamy paznokcie najlepiej na kwadratowo, co zapobiegnie wrastaniu paznokci. Nie można ich również obcinać zbyt krótko, gdyż to również może spowodować wrastanie. Pilnikiem wyrównujemy ich kształt.
6. Na całe stopy nakładamy peeling do stóp lub ten, którego używamy do ciała i przez chwilę wcieramy go. Wygładzamy w ten sposób skórę i pozbywamy się martwych komórek.
7. Zmywamy peeling i wmasowujemy odpowiedni krem do stóp.
8. Możemy pomalować paznokcie ulubionym lakierem lub odżywką.
   W codziennej pielęgnacji nie można zapomnieć o systematycznym (przynajmniej wieczornym) stosowaniu kremu do stóp. Jest to tak samo ważne jak używanie kremu do twarzy czy balsamu do ciała. Po całym dniu skóra jest wysuszona i bardzo potrzebuje nawilżenia.
   Wszyscy chcemy żeby nasze stopy wyglądały ładnie. Poświęćmy więc im tych kilka chwil, a odwdzięczą się nam aksamitną, miękką i zdrową skórą. Oczywiście pielęgnacja domowa nigdy nie dorówna tej profesjonalnej w gabinecie kosmetycznym. Pedicure z użyciem frezarki z jednorazowymi frezami i narzędziami wysterylizowanymi w autoklawie to bezpieczny sposób na idealnie wygładzoną skórę stóp, bez stwardnień czy odcisków. Dodatkowo odpowiednia maska plus masaż nawilży skórę, pomoże zlikwidować pęknięcia czy obrzęki. Tamponady lub klamry przyniosą ulgę przy wrastających paznokciach, to relaks w miłej atmosferze i ulga dla stóp. Zachęcam do odwiedzania gabinetu i skorzystania z dobrodziejstw zabiegów pedicure. Dbajmy o stopy nie tylko latem. Naprawdę warto.

 


    

.