Bezbolesna korekta wrastających paznokci

Bardzo ważnym elementem w dbaniu o stopy jest właściwe skracanie paznokci. Choć wydaje się to czynnością banalną, to jednak okazuje się, że bardzo często popełniany jest błąd zbyt mocnego wycinania paznokci, co prowadzi do bolesnego ich wrastania.

Jest to na tyle uciążliwe, że nawet noszenie obuwia staje się utrudnione. Problem wrastania paznokci pojawia się u osób w różnym wieku, zarówno u dzieci jak i osób starszych. Podatni są diabetycy a także kobiety ciężarne.

Innymi przyczynami tej dolegliwości mogą być urazy mechaniczne, noszenie niewłaściwego obuwia, deformacje stóp, uwarunkowania genetyczne a także niewydolność żylna. Wrastające paznokcie powodują uciążliwy ból, który niejednokrotnie uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Warto więc powierzyć pielęgnację stóp specjaliście. Istnieją bowiem innowacyjne i ekonomiczne zabiegi, które szybko niwelują ból i pomagają paznokciom rosnąć we właściwy sposób.

Na paznokieć zakładana jest specjalnie dobrana klamra, której działanie można porównać do aparatu korekcyjnego. W zależności od potrzeby zakładana jest klamra plastikowa, plastikowo-metalowa lub metalowa. O zastosowaniu klamry decyduje specjalista ds. podologii, gdyż zależy to od stopnia wrastania.

Jak działa klamra? Unosi brzegi paznokcia, zapobiega jego wrastaniu lub wkręcaniu się. Znosi dolegliwości bólowe. Założenie klamry nie wyklucza ani uprawiania sportu, ani aktywności zawodowej. Może być również stosowana u dzieci. W porównaniu z metodami chirurgicznymi (usunięcie fragmentu lub całej płytki paznokcia), które są bolesne, a rekonwalescencja trwa kilkanaście dni, co wiąże się z nieobecnością w pracy lub szkole, klamra korekcyjna jest idealnym, bezkrwawym i bezbolesnym rozwiązaniem, które pomaga szybko złagodzić ból i stan zapalny. Nie przeszkadza w noszeniu obuwia, a więc nie wyłącza z codziennej normalnej aktywności.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty zabiegowej, służymy również radą odnośnie odpowiedniego doboru ortez oraz pielęgnacji domowej.

Zapraszamy na pedicure leczniczy, w ramach którego usuwamy zmiany i udzielamy porad dotyczących prawidłowego skracania paznokci czy właściwego doboru obuwia i wkładek.

Jesteśmy w stanie pomóc w walce z nieprzyjemnymi i bolesnymi objawami chorób stóp.

Zabieg wykonuje:

Andżelika Piwko

technik usług kosmetycznych

tel. 500 313 937

andzelika.p.pracowniaurody@gmail.com