Karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla

, , ,

Największe odkrycie od czasów zastosowania botoxu. Obecnie jest to najczęściej poszukiwany zabieg wśród klientek i klientów.

Terapia dwutlenkiem węgla – nazywanym „cudownym gazem” polega na podskórnym lub śródskórnym podaniu czystego, medycznego CO2 w odpowiednich dawkach przy użyciu specjalnego urządzenia.

Działanie terapii jest wszechstronne. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i gęstość, co w znacznym stopniu poprawia jakość skóry. Poprzez lokalne rozszerzenie naczyń krwionośnych zwiększa się przepływ krwi w tkance tłuszczowej oraz mięśniowej poprawiając ich dotlenienie i odżywienie. Sprawdza się w terapiach antycellulitowych. Podanie CO2 stosuje się również  w przypadku problemów z wypadaniem włosów o różnym podłożu zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Zastosowanie dwutlenku węgla nie powoduje skutków ubocznych, ponieważ jako naturalny produkt spalania tlenu jest dla organizmu zupełnie obojętny.

Zalety tego gazu są już znane od lat 30-tych jednak jego zastosowanie w zabiegach kosmetyczno – estetycznych wykorzystuje się dopiero od niedawna, a skuteczność jest imponująca.

Ta bezpieczna, precyzyjna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda cieszy się niezwykłym powodzeniem ze względu na szeroki wachlarz zastosowań. Karboksyterapię stosuję się w zabiegach na twarz i ciało.

Redukcja rozstępów

Zabieg wykonuje: