Peeling Dyniowy Dermaquest

To przełomowy peeling enzymatyczno-chemiczny przeznaczony dla skóry problematycznej, z nawracającymi problemami trądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Zabieg polecany jest również dla skóry dojrzałej z oznakami fotostarzenia.

Wyciąg z dyni bogaty w witaminę C [10%], B1, B2, B6, PP oraz K, doskonale sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku aktywnego, hiperpigmentacji i starzenia się skóry. Wyciąg z dyni bogaty jest w beta-karoten – prowitaminę A, która stosowana zewnętrznie bardzo łatwo przenika w głąb skóry. Witamina A reguluje pracę gruczołów łojowych zmniejszając łojotok, tworzenie zaskórników, krost i zmian zapalnych.

W skład peelingu wchodzi także kwas glikolowy[10%], mlekowy[10%], i salicylowy[5%]. W celu ograniczenia zmian grudkowo-zaskórnikowych oraz przebarwień pozapalnych, zabieg wzbogacony jest o kwas azelainowy[10%] oraz kojowy[5%]. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych.

Zabieg wykonuje: