Piercing – nietypowe przekłucia

,

Do niedawna typowym miejscem przekłuć były tylko uszy. Jednak coraz częściej spotykamy się z body piercingiem, czyli kolczykowaniem miejsc nietypowych.

Piercing (czyt. pirsing) – jest popularną formą ozdabiania ciała liczącą sobie setki lat. Polega na wykonywaniu przekłuć w specyficznych miejscach ciała np. ucho, nos, brew, warga, język, pępek itd. a następnie na założeniu w tym miejscu kolczyków, najczęściej wykonanych ze stali chirurgicznej, tytanu, bioplastu, PTFE. Po całkowitym zagojeniu miejsca przekłucia istnieje możliwość wymiany podstawowego kolczyka na bardziej wyszukany stylistycznie, np. pochodzenia niemetalicznego, jak silikon, kości, koral, drewno, bursztyn, itp.

Do wykonania zabiegu używa się specjalnych szczypiec, wysterylizowanych wcześniej w autoklawie, do potrzymania fałd skórnych, oraz igły wenflonowej. Czas gojenia jest zależny od miejsca przekłucia oraz indywidualnych cech organizmu. Najczęściej trwa to od 1 do 6 miesięcy. Wszyscy klienci otrzymują szczegółowe instrukcje pielęgnacji domowej, tak aby maksymalnie przyspieszyć proces gojenia rany.

Zabieg wykonuje:

Andżelika Piwko

technik usług kosmetycznych

tel. 500 313 937

andzelika.p.pracowniaurody@gmail.com